Rafał Zawadzki Poznań, 27.10.2014 roku

Szanowni Państwo, dnia 27 października 2014 roku uchwałą Okręgowego Zarządu PZD zostałem odwołany z pełnionej funkcji Prezesa Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Bywały różne chwile, jedne były radosne, inne mniej przyjemne. Wraz z Wami starałem się być częścią zespołu, który kompetentnie wypełniał powierzone mu zadania. Wielomiesięczna praca na rzecz Ogrodu była dla mnie lekcją życia. Zdobyte tutaj doświadczenie jest bezcenne.

Dziś w dniu, w którym kończę prace w Zarządzie Ogrodu w Polskim Związku Działkowców, pragnę wszystkim złożyć gorące podziękowania. Dziękuje za współpracę wszystkim Działkowcom, Pani Basi – naszej księgowej, a przede wszystkim Zarządowi, z którym miałem przyjemność pracować przez niemal 10 miesięcy. Wasza serdeczność i pomoc jest nieoceniona w obliczu wykonywania moich obowiązków. Bez Was byłoby to niemożliwe, a na pewno bardzo utrudnione.

W swojej pracy, w kontaktach z Działkowcami starałem się utrzymywać relacje partnerskie, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu, otwartości na zgłaszane propozycje rozwiązań realizowanych zadań, wychodząc z założenia, że nikt nie ma patentu na mądrość i nieomylność. Myślę, że znajdą się w Państwa gronie osoby, które potwierdzą, że ze zrozumieniem podchodziłem do problemów i w miarę możliwości służyłem im pomocą, a jeśli kogoś skrzywdziłem, to przepraszam.

Życzę mojemu następcy, nowemu prezesowi, aby w swych działaniach kierował się przede wszystkim dobrem Ogrodu działkowego i jego społeczności, aby podejmowane przez niego światłe decyzje sprzyjały dalszemu pomyślnemu rozwojowi, umacniały prestiż i podnosiły autorytet Naszego Ogrodu. Jednocześnie służę pomocą w ramach zdobytego doświadczenia.

Mam nadzieję, że nasze wspólne działania zmierzające w kierunku rejestracji nowo powołanego stowarzyszenia zakończą się pozytywną rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym. Pozwoli mi to, za Państwa przyzwoleniem móc ponownie zasiąść w organach nowego stowarzyszenia.

Jednocześnie dziękuję wszystkim Działkowcom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Wykonywana praca była dzięki Wam wszystkim o wiele przyjemniejsza, niż mogłoby się to wydawać. Mam nadzieje, że nasze relacje nadal pozostaną w takich samych stosunkach.

Za to wszystko jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Rafał Zawadzki